10 września 2013
26 tirów przywiezie sprzęt konieczny do produkcji koncertu Roda Stewarta w Rybniku. Już dziś można powiedzieć, że fanów piosenkarza czeka wielkie amerykańskie show. Szkot wystąpi 14 września na okazałej scenie, która będzie mieć 14 metrów wysokości. W jej tle znajdzie się gigantyczny telebim, a przed nim wiszący ekran w kształcie prostokąta. 
 
Skala produkcji koncertu Roda Stewarta musi robić wrażenie. Sprzęt konieczny do zorganizowania występu szkockiego wokalisty przyjedzie na Stadion Miejski w Rybniku 26 tirami.
 
11 z nich to produkcja brytyjska. Można więc powiedzieć, że sporą część koncertu management Roda Stewarta przywiezie ze sobą prosto z Wielkiej Brytanii – tłumaczy Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która wraz z Urzędem Miasta w Rybniku oraz Radiem Złote Przeboje jest organizatorem koncertu Roda Stewarta.
 
Warto podkreślić, że rozmiary sceny, na której wystąpi wokalista, będą imponujące. Jej wysokość wynosi 14 metrów. Okno sceny liczy z kolei 20,5 metra, a jej szerokość łącznie z bokami to aż 36 metrów. Wszystkiemu będzie towarzyszyć efektowna oprawa za pomocą telebimów, dzięki czemu widzowie będą świadkami amerykańskiego show w najlepszym wydaniu. 
 
W tle sceny znajdzie się ogromny telebim, który swoją powierzchnią zajmie praktycznie całe jej okno. Na nim będą wyświetlane wizualizacje do poszczególnych utworów. Przed nim zostanie zawiesziony z kolei prostokątny ekran, na którym będą pojawiać się zbliżenia muzyków, w tym Roda Stewarta – wyjaśnia Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.
 
Rod Stewart z Wielkiej Brytanii zabiera ze sobą także własną kuchnię i kucharza. Organizatorzy muszą przygotować jedynie pomieszczenia, w których możliwe będzie przygotowywanie posiłków. Piosenkarz poprosił, aby zorganizować mu również tzw. family room. 
 
To miejsce, w którym Rod Stewart będzie mógł przebywać ze swoimi znajomymi lub rodziną. W tej chwili trudno powiedzieć z kim będzie podróżować piosenkarz – tłumaczy Mateusz Pawlicki z Prestige MJM. Poza tym, ciekawostkę stanowi fakt, że organizatorzy koncertu muszą przygotować dla artysty oraz jego zespołu łącznie 200 ręczników kąpielowych.
 
Bilety na koncert Roda Stewarta cały czas znajdują się w sprzedaży. Można je nabywać za pośrednictwem stron www.imprezyprestige.com, www.eventim.pl i w salonach EMPIK, Media Markt i Satrurn na terenie całego kraju.