3 czerwca 2022

“Teraz posłuchaj mojego serca, to mówi Ukraina czekając na wiatr zmian…” – tak w sobotni wieczór, podczas koncertu Scorpions cała TAURON Arena śpiewała w “Wind of Change”. Żeby okazać Ukrainie wsparcie, nie tylko tekst tego legendarnego utworu został zmieniony, ale i dwie ogromne flagi – polska i ukraińska – rozciągnęły się na rękach tysięcy widzów zgromadzonych na płycie. Spektakularna akcja wsparcia dotarła do Ukrainy, której największe media szeroko udostępniły nagrania z koncertu.

 

Podczas występu Scorpions, który odbył się 28 maja w Krakowie, miała miejsce jedna z  największych koncertowych akcji wsparcia dla Ukrainy. “Wind of Change” – piosenka niezaprzeczalnie kojarząca się z walką o wolność wybrzmiała z nowym tekstem, zadedykowanym Ukrainie, a nad głową publiczności rozciągnięto dwie 50-cio metrowe flagi. W trakcie utworu flagi złączyły się w symbolicznym geście wsparcia od Polski dla Ukrainy.

 

  • Jak wiecie na Ukrainie ma teraz miejsce okropna wojna. Zaśpiewajmy tę piosenkę głośniej niż kiedykolwiek, okażmy wsparcie Ukraińcom walczącym oraz tym, którzy szukają schronienia w innych miejscach, być może są tu dziś też z nami! – wokalista Klaus Meine krzyczał ze sceny dedykując “Wind of Change” Ukrainie.

 

 

Wiadomość o akcji, w której tłum śpiewał “Wind of Change” głośniej od samego zespołu i dwie ogromne flagi przykryły publiczność na arenie, dotarła do Ukrainy. Po koncercie Scorpions w Polsce wzruszeni dziennikarze komentowali i dziękowali za taki gest wsparcia. Dziesiątki ukraińskich stron internetowych, dzienników, stacji telewizyjnych i radiowych mówiło właśnie o tym.

 

  • Magiczny moment. Taka akcja solidarności z naszym narodem nie mogła zostać niezauważona – komentował wiodący ukraiński program telewizyjny Channel 5th.

 

I faktycznie akcja nie tylko nie została niezauważona, ale dotarła do niesamowicie szerokiego grona Ukraińców. Nawet na oficjalnym koncie Parlamentu Ukrainy pojawiły się podziękowania dla Polski za ten gest.

 

  • Świat z Ukrainą! Razem jesteśmy siłą! Dziękujemy Wam drodzy bracia i siostry z Polski za wsparcie! Od teraz zawsze będziemy razem! – komentował Parlament, co spotkało się z tysiącami pozytywnych reakcji Ukraińców.

 

 

Oprawa koncertu Scorpions w Krakowie przejdzie do historii. Dwie ogromne, 50-cio metrowe flagi: polska i ukraińska zorganizowane w ramach akcji Prestige MJM i Antyradia zostały rozciągnięte w wyjątkowym momencie, w geście wsparcia dla walczącej Ukrainy. Wiele osób miało wtedy łzy w oczach, ciarki na plecach i z tym na pewno wrócą do domu – komentował podczas koncertu Janusz Stefański z Prestige MJM.

 

Nie tylko widownia nie kryła swojego wzruszenia, ale i sami legendarni Scorpionsi.

 

  • Krakowie! Polsko! Dziękujemy Wam z całego serca za te wzruszające chwile spędzone z Wami! – zespół dziękował polskim fanom po koncercie.

 

W chwilach takich jak ta, każde wsparcie, które może pokrzepić na duchu uciemiężony naród ma znaczenie. Grupa Scorpions stanęła na wysokości zadania, jednocząc tłumy na całym świecie i wysyłając Ukrainie wiadomość: Jesteśmy z Wami. Nie jesteście sami.

 

Ta legendarna grupa powróci jeszcze do Polski w 2023 roku, dając koncert w Łodzi. Wszyscy liczymy na to, że gdy zobaczymy się następnym razem z zespołem Scorpions, żadne akcje wsparcia nie będą już potrzebne. Więcej o przyszłorocznym koncercie w Łodzi dowiecie się na biletserwis.pl/e/scorpions/.

 

Promotorem koncertu Scorpions w Krakowie była agencja Prestige MJM, która wraz z Antyradiem zorganizowała akcję wsparcia z flagami.