20 lipca 2017

Wokal Adama Lamberta będziemy mogli usłyszeć w filmie animowanym, który właśnie trafia do polskich kin. Ten niezwykle popularny w Polsce piosenkarz, występujący obecnie z zespołem Queen, nagrał swoją autorską wersję przeboju pt. „Think” do produkcji „Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film”. Ale to nie jedyny utwór, który do filmów stworzył i zaśpiewał frontman legendarnego zespołu. Wcześniej robił to także niezapomniany Freddie Mercury. Adama Lamberta + Queen zobaczymy 6 listopada w Polsce.

 

Uroczysta premiera animowanej produkcji pt.  „Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film”, nad którą czuwała wytwórnia filmowa Dream Works, odbyła się w Regency Village Theater w Los Angeles w maju tego roku. Podczas gali została zaprezentowana także piosenka „Think” stworzona dla soundtracku. W oryginale wykonywała ją legendarna już Aretha Franklin, a sam utwór pochodzi z 1968 roku. Film opowiada o parze niesfornych przyjaciół ze szkolnej ławki: George Beard oraz Harold Hutchins, hipnotyzują swojego dyrektora szkoły i zmieniają go w postać z ich komiksu. Obraz wyreżyserowany został przez Roba Lettermana. Fani Adama Lamberta w Polsce już nie muszą długo czekać, aby usłyszeć piosenkę w wykonaniu ich idola. Film z utworem artysty w polskich kinach będzie emitowany już od 21 lipca tego roku.


Jest to już kolejny utwór Adama Lamberta, który został nagrany specjalnie do produkcji filmowej. Pierwszą była ballada pop-rockowa „Time for Miracles”, wydana jako drugi singiel artysty. Utwór został wykorzystany jako zakończenie w filmie katastroficznym o tytule „2012”, produkcji amerykańsko – kanadyjskiej, wyreżyserowanym przez Rolanda Emmericha w 2009 roku.

 

 

Podczas oczekiwanego w Polsce koncertu nie usłyszymy jednak wspomnianego utworu. Artysta zaśpiewa za to inne doskonale znane przeboje zespołu Queen w najnowszych aranżacjach. Będziemy mogli usłyszeć także wiele innych filmowych utworów. Muzyka zespołu Queen była bowiem bardzo często wykorzystywana zarówno w wielkich produkcjach kinowych, jak i w serialach. Najbardziej znany jest film z 1986 roku „Highlander”, znany w polskim kinie pod tytułem „Nieśmiertelny” o zaskakującej fabule, świetnej obsadzie i rewelacyjnej muzyce. Zespół Queen nagrał specjalnie do niego muzykę – każdy utwór nawiązywał tekstem do poszczególnej sceny, bezpośrednio związany był z wydarzeniem, akcją i fabułą. Wykorzystano utwory m.in. „Don't lose your head” „Gimme the Prize”, „Princes of the Universe”, „One year of love”, a także jedne z największych przebojów muzycznego dorobku Queen – „Who Wants to Live Forever” i „Kind of Magic”. Niestety, nigdy nie została wydana pełna ścieżka dźwiękowa z filmu. Zespół umieścił je jednak w swoim albumie „A Kind of Magic”.


W roku 1980 zespół Queen skomponował muzykę do amerykańskiego filmu science-fiction „Flash Gordon” w reżyserii Mike'a Hodgesa. Ścieżka dźwiękowa z tego filmu została wydana na płycie, jako samodzielny album w 1980 roku. Utworami, które najczęściej były wykorzystywane, jako tło muzyczne filmów to: „We will rock you”, „We are the champions”, „Under pressure” oraz „Crazy little thing called love”. Utwory legendarnego zespołu można usłyszeć w wielu gatunkach filmów, zarówno sensacyjnych, fantastycznych, jak i komediach, a także filmach animowanych. Wśród nich należy wymienić film „Gladiator”, „Moulin Rouge”, „Iron Man”, „Ostrza chwały”, a także „Obłędny rycerz”, „Sztuka zrywania”, „Dziewczyna z sąsiedztwa” czy „Kurczak mały” i „South Park”.

 

 

Zespół Queen wraz z Adamem Lambertem wystąpią na wyjątkowej scenie o kształcie gitary, wśród scenografii robiącej niesamowite wrażenie. Wciąż można nabyć bilety na to widowiskowe show, które odbędzie się 6 listopada w Łodzi. Podczas tegorocznej jesiennej trasy koncertowej Queen + Adam Lambert wystąpią w 26 krajach Europy, w tym także w Polsce, w łódzkiej hali Atlas Arenie. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM. Bilety można nabywać poprzez strony bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.