20 listopada 2018

Czy największy hit zespołu A-ha jest dziełem przypadku? Czy na tak wielką popularność piosenki miał wpływ wyłącznie teledysk, czy umiejętności wokalne Mortena Harketa?

 

Utwór „Take On Me” w swojej pierwszej wersji różnił się diametralnie od obecnej aranżacji kultowego przeboju. Melodia piosenki była na tyle nieoczywista, że singiel z tym tytułem nie znalazł uznania wśród fanów w Norwegii, a nakład wyniósł zaledwie 300 egzemplarzy! Jednak zespół postanowił nie poddać się i ponownie zarejestrował utwór w tym razem w odmienionej wersji!

 

– Na tak wielką popularność utworu wpłynął teledysk. W latach 80., żeby zabłysnąć trzeba było mieć dobry wideoklip. To były czasy, kiedy MTV zaczynało i przeżywało swoją największą popularność, więc zespół trafił na dobry moment realizując zaawansowany technologicznie teledysk – komentuje Wojtek Margula, dziennikarz muzyczny.

 

 

– Na popularność piosenki wpłynęło bardzo wiele czynników. Ten utwór miał wiele więcej treści niż piosenki, które powstawały w tym samym czasie. Potrafił poruszyć ludzi, którzy słuchali muzyki mainstreamowej oraz tych, co byli poza głównym nurtem muzycznym – dodaje Marcin Kubicki, dziennikarz muzyczny.

 

Koncert „A-ha play hunting high and low live” odbędzie się 18 listopada 2019 roku w hali COS Torwar w Warszawie. Organizatorem koncertu będzie agencja Prestige MJM. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com.