7 rzeczy, których nie wiecie o koronie baletu! The Royal Moscow Ballet niebawem w Polsce

11 stycznia 2022

The Royal Moscow Ballet to Korona Moskiewskiego Baletu, która podbija świat, a lutym 2022 roku zawita także do siedmiu polskich miast! Artyści zachwycają tanecznym kunsztem, strojami, przepiękną muzyką i choreografią – jednak jakie tajemnice kryją się za ich magicznymi spektaklami?

 


Balet to nieśmiertelna sztuka, która od lat skrywa niezliczoną ilość tajemnic. Mordercze przygotowania, misterne, niewygodne stroje, poważne kontuzje i liczne wyrzeczenia – chyba każdy słyszał podobne legendy o baletowych mistrzach. Czas uchylić rąbka tajemnicy! Na dwa miesiące przed przyjazdem Korony Moskiewskiego Baletu do Polski, możecie zajrzeć im za kurtynę! Oto 7 rzeczy, których nie wiecie o The Royal Moscow Ballet.


1. To już 25 lat!


Dokładnie w tym roku The Royal Moscow Ballet obchodzi jubileusz – 25 rocznicę powstania. Zespół, który w tym czasie zjeździł ze swoimi występami cały świat, został założony przez Anatolya Emelianova i Annę Alexidze w 1997. Przez te 25 lat The Royal Moscow Ballet zaskarbił sobie szacunek baletowych miłośników i znawców.


2. Pierwszy rosyjski balet we wschodniej Afryce


The Royal Moscow Ballet to pierwszy rosyjski balet, który wyruszył w trasę po wschodniej Afryce! Wystąpił wtedy w krajach takich jak: Zambia, Tanzania czy Kenia, gromadząc największe osobistości tych regionów w tym nawet samego prezydenta Zambii! Właśnie tam tancerze z The Royal Moscow Ballet wystąpili na wyjątkowej scenie usytuowanej zaraz przy Wodospadzie Wiktorii, a po zakończonym występie zaskoczyli publiczność, wskakując dla ochłody prosto do wody!


3. Od 50 do 80 kostiumów w jednym spektaklu!


Misterne kostiumy to nieodłączna część baletowych przedstawień, która nadaje spektaklom niepowtarzalnego, magicznego klimatu. Niektórzy widzowie przyznają nawet, że na balet wybierają się nie tylko dla samego tańca, ale i po to by podziwiać sceniczne kreacje! Dlatego aż tyle z nich – od 50 do 80 strojów – jest wykorzystywane na każdym spektaklu The Royal Moscow Ballet!


4. 7 godzin ćwiczeń dziennie


Tancerze z The Royal Moscow Ballet to absolutni profesjonaliści, którzy od najmłodszych lat spędzali długie godziny na salach treningowych najlepszych szkół baletowych w Rosji. Teraz jako zawodowcy, nadal trenują po 7 godzin każdego dnia! W balecie to właśnie wypracowana perfekcja ruchów tancerzy robi największe wrażenie!


5. Od 5 do 10 pointów rocznie zużytych przez główną balerinę


Pointy to najważniejsze narzędzie pracy tancerzy baletowych. Ich niewiarygodne akrobacje i popisy sceniczne wymagają solidnego wsparcia w obuwiu baletnicy. Nic więc dziwnego, że tyle ich par ulega zniszczeniu podczas długich, światowych tras The Royal Moscow Ballet!


6. 18°C na scenie i 22°C w garderobach!


Choć tancerze na wszystkich spektaklach rozgrzewając publikę do czerwoności swoim akrobacjami, ważne jest aby na scenie panowała wyjściowo odpowiednio wysoka temperatura. Przy nieziemskim wysiłku, jaki w swoje występy wkładają tancerze, zapewnienie odpowiednich warunków dla pracy ich mięśni to absolutna konieczność!


7. Żadnych konkursów czy festiwali!


Jako profesjonalna grupa baletowa, The Royal Moscow Ballet nie bierze udziału w żadnego rodzaju konkursach ani festiwalach. Mistrzów w akcji możemy podziwiać tylko na ich spektaklach! Na szczęście ta grupa baletowa regularnie odwiedza różne zakątki świata podczas swoich tras. A w lutym tego roku, zawitają także do Polski!


The Royal Moscow Ballet wystąpią w 7 polskich miastach:

 

1 lutego 2022 – Klub Wytwórnia Łódź
2 lutego 2022 – Sala Ziemi Poznań
3 lutego 2022 – Miasto Ogrodów Katowice
4 lutego 2022 – ICE Kraków
5 lutego 2022 – Hala Stulecia Wrocław
6 lutego 2022 – Torwar Warszawa
7 lutego 2022 – CSK Lublin

Bilety są dostępne na: biletserwis.pl

Organizatorem spektakli w wykonaniu The Royal Moscow Ballet jest agencja Prestige MJM.