5 faktów o wytwórni płytowej Martina Garrixa – STMPD RCRDS

7 września 2016

Martin Garrix to jedno z największych nazwisk współczesnej sceny klubowej. Już 27 listopada ten niekwestionowany gwiazdor sceny electro house wystąpi w hali TAURON Arena Kraków. Mało kto wie, że mimo zaledwie dwudziestu lat, utalentowany DJ jest już właścicielem własnej wytwórni fonograficznej. Prezentujemy 5 interesujących faktów o marce STMPD RCRDS.

 

1. Oficjalne otwarcie wytwórni STMPD RCRDS  nastąpiło w marcu 2016 roku. Wcześniej informacje o planach jej powołania Martin Garrix zdradził na antenie holenderskiej telewizji, a także w jednym z odcinków serii filmów "The Martin Garrix Show", które artysta publikuje na oficjalnym profilu YouTube.

 

2. Nazwa STMPD RCRDS jest związana z kolekcją znaczków pocztowych ojca Martina Garrixa, który posiada firmę filatelistyczną. Na portalu Twitter DJ wyjaśnił fanom, że chciał użyć w nazwie swojej wytwórni słowa "stamps".

 

 

3. Martin Garrix powołał własną wytwórnię, by mieć więcej kontroli nad produkowaną przez siebie muzyką. Miało to miejsce wkrótce po tym, gdy artysta pokłócił się publicznie ze swoim managementem oraz wytwórnią Spinnin'. Zaistniałe nieprozumienie dotyczyło praw własności do utworów. Mottem marki STMPD RCRDS jest zdanie: "Artysta przede wszystkim. Zawsze."

 

4. Oficjalna impreza inaugurująca otwarcie wytwórni odbyła się w klubie Story Nightclub w Miami. Garrix wystąpił tego wieczoru na jednej scenie wraz z takim artystami jak Arty, Jay Hardaway, Julian Jordan, oraz Mattise & Sadko.

 

5. Siedzima firmy mieści się w holenderskim Amsterdamie. Obecnie pod skrzydłami wytwórni STMPD RCRDS znajdują się także tacy artyści jak AREA21, Justin Mylo, LIONE, Snavs oraz Steve James.

 

Koncert Martina Garrixa odbędzie się 27 listopada 2016 roku w Krakowie. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.

 

 

Galeria