22 marca 2013

35 – osobowa załoga medyczna będzie pracować w trakcie koncertu Justina Biebera w łódzkiej Atlas Arenie. Na terenie hali gotowa do pomocy będzie jedna karetka specjalistyczna i trzy karetki ze składem podstawowym.

Na koncercie Justina Biebera pojawi się ponad 10 000 fanów artysty. Wielu z nich do Łodzi przyjedzie z rodzicami, którzy z całą pewnością będą martwić się o swoje dzieci. – Nie ma powodów do obaw, jeśli chodzi o bezpieczeństwo uczestników imprezy. Wszystko będzie zorganizowane dokładnie w ten sposób, jak przewiduje to ustawa – mówi Marek Kurzawa z agencji koncertowej Prestige MJM, która jest organizatorem pierwszego w Polsce koncertu Justina Biebera.
 
O bezpieczeństwo uczestników będzie dbać jedna karetka specjalistyczna i trzy karetki ze składem podstawowym. W sumie 35 odpowiednio przeszkolonych osób. 
 
Organizatorzy apelują również do rodziców, aby pomogli im zadbać o bezpieczeństwo dzieci. 
Wiele rzeczy nie można przewidzieć. W niektórych przypadkach będzie tak, że dzieci będą przebywać na płycie Atlas Areny, a ich rodzice na trybunach. W związku z tym prosimy, aby wyposażyli swoje pociechy w specjalne bransoletki, które będą zawierać numer telefonu do opiekuna i informację o przewlekłych chorobach. To zdecydowanie ułatwi nam pracę i komunikację w trakcie imprezy – powiedział Łukasz Mrówczan z firmy Bobomed Ratownictwo, która zadba o zabezpieczenie medyczne imprezy. 
 
Organizatorzy przypominają również, że cały czas można nabywać bilety na koncert w Atlas Arenie. Można to robić za pośrednictwem stron www.imprezyprestige.com i www.ticketpro.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.