8 marca 2018

Dotychczasową aktywność koncertową zakończyli pod koniec stycznia, występami w amerykańskich halach szczelnie wypełnionymi fanami. Czy teraz próżnują? Ależ skąd! Ich niedawna, nowa aranżacja hitu Perfect Symphony Eda Sheerana osiągnęła już blisko 1,4 mln wyświetleń. Publiczność jest pewna, że ten utwór włączą do koncertów w ramach rozpoczynającej się trasy. A może nie będzie to jedyna nowość i w Gdańsku oraz Krakowie usłyszymy kolejne genialne opracowania dobrze znanych przebojów?

 

Po ogromnym sukcesie trasy w Stanach Zjednoczonych u progu tego roku, 2Cellos odpoczywają, ale bynajmniej nie próżnują. 23 lutego wypuścili do sieci zupełnie nowe opracowanie najgorętszego hitu ostatnich miesięcy – Perfect Symphony, w oryginale śpiewane przez Eda Sheerana. W ciągu niespełna dwóch tygodni nagranie doczekało się 1,4 mln odtworzeń! Towarzyszyły mu pełne uwielbienia komentarze fanów:
– Gdybyście tylko mogli zagrać tę piosenkę w Montrealu, 11 kwietnia, będę płakać na pewno. To jest po prostu idealne.
– To jest świetne! bardzo mi się podobało, jestem zakochana w tej wersji!
– To jest tak fenomenalne, jak wszystkie wasze występy!
– Ciekawe, że ten numer pięknie pokazuje subtelną różnicę w brzmieniu pomiędzy dwoma instrumentami. Mógłby nawet zostać napisany na wiolonczelę.

 

 

Ostatnia wypowiedź dobrze charakteryzuje niezwykle udaną aranżację,w której melodia prowadzona jest naprzemiennie przez Lukę i Stjepana. Obaj także wzajemnie sobie akompaniują. Efekt wyszedł nadzwyczajny. Pełnych zachwytów komentarzy jest oczywiście znacznie więcej: blisko pięćset zamieszczono pod tym utworem na Facebooku, a na YouTube jest ich już 1.400!
Wielce prawdopodobne, że Perfect Symphony usłyszą także fani podczas najbliższych koncertów.
2Cellos wznawiają działalność sceniczną 10 marca, występem w Sarajewie – stolicy Bośni i Hercegowiny. W Olimpijskiej Hali Zetra im. Juana Antonio Samarancha, w której 34 lata temu rywalizowali w igrzyskach m.in. hokeiści, chorwaccy wiolonczeliści zagrają dla kilkunastotysięcznej publiczności. Później na dwa koncerty przeniosą się do rodzinnej Chorwacji. 16 marca wystąpią w Splicie, w Spaladium Arena, która może pomieścić ponad 10 tysięcy widzów, a następnie przejadą do Zagrzebia. Prawdopodobnie będzie to największy koncert na tej minitrasie, Nowoczesna Arena, oddana do użytku 10 lat temu, może pomieścić nawet 16 tysięcy fanów! Z pewnością tyle będzie, bowiem popularność 2Cellos ciągle rośnie!

 

Po trzech dniach koncertowego prologu w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji, w kwietniu i następnych miesiącach 2Cellos na dobre się rozkręcą. W ciągu dwóch tygodni, jakie spędzą w Kanadzie, zagrają 12 koncertów w największych miastach tego kraju. Później przyjdzie czas na trasę europejską, która potrwa od maja do sierpnia. Rozpoczną ją trzema koncertami w Hiszpanii: dwoma w Barcelonie i Madrycie. Zostały one już wyprzedane! Zaraz potem Luka i Stjepan przyjadą na dwa występy do Polski. Fani 2Cellos w naszym kraju już czekają. Zobaczyć ich będzie można 18 maja w Gdańsku i 19 maja w Krakowie. Z pewnością będą to doznania artystyczne na najwyższym poziomie. Obok już wcześniej znanych utworów filmowo-rockowo-popowo-metalowych, które duet zaprezentował w Warszawie w ubiegłym roku, usłyszymy zapewne także ostatnią perełkę – Perfect Symphony. A może coś jeszcze? Jedno jest pewne – atmosfera na koncertach będzie gorąca!

 

 

Bilety na polskie koncerty 2Cellos – 18 maja w ERGO ARENIE i 19 maja w TAURON Arenie Kraków – można kupować za pośrednictwem stron: bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl, a także w salonach Empik w całym kraju. Koncerty organizuje agencja Prestige MJM.