2Cellos przyjadą do Polski z wokalistą, którego piosenka zdobyła Europę

28 lutego 2022

Matt Simons, twórca hitu „Catch & Release” rozgrzeje publiczność tuż przed koncertem 2Cellos w Atlas Arenie w Łodzi, 13 maja. Zostało niewiele biletów na wydarzenie, więc kto jeszcze nie ma wejściówek, niech spieszy się z zakupem! To będzie ostatnia szansa zobaczenia duetu na żywo w Polsce.

 


Chorwacki duet 2Cellos, zanim osiągnął tak ogromną popularność na świecie, 10 lat temu występował przed koncertami Eltona Johna. Amerykański piosenkarz był pod wielkim wrażeniem gry duetu, dlatego postanowił zabrać go w trasę. Tak w 2012 roku Stjepan Hauser i Luka Sulić trafili do Polski, gdzie byli supportem króla popu na jego koncercie w Łodzi. Teraz, po dekadzie, 2Cellos powraca do tego miasta jako światowa gwiazda, z niemal wyprzedanym koncertem. Tym razem jednak to duet postanowił dać szansę wschodzącej gwieździe, tak samo, jak przed laty zrobił to Elton John wobec Luki i Stjepana. 13 maja w Atlas Arenie, tuż przed występem 2Cellos na tej samej scenie zaprezentuje się Matt Simons.

 

Matt Simons jest amerykańskim piosenkarzem i autorem tekstów, który od dekady pracuje na swój sukces. Pochodzi z muzycznej rodziny, jego dziadkowie byli śpiewakami operowymi w Los Angeles. Od najmłodszych lat grał na instrumentach, a dyplom uzyskał na saksofonie jazzowym w Purchase College Conservatory. Uczył się także gry na pianinie, klarnecie i gitarze. Choć mieszka za oceanem, znany jest przede wszystkim w Europie. Jako pierwsza pokochała go publiczność w Holandii. Później popularność zdobył w kolejnych krajach kontynentu. Wydał do tej pory trzy albumy studyjne „Pieces”, „Catch & Release” oraz „After The Landslide”, który był szczególnym punktem w karierze wokalisty, ponieważ tuż po niej Matt ruszył na 40-koncertową trasę.  – To były naprawdę piękne dwa miesiące i najdłuższa trasa koncertowa, jaką kiedykolwiek odbyłem, a potem rozpoczęła się pandemia – wspomina Matt Simons. W tym czasie wokalista wydał kolejne single, m.in. „Cold” i „Better Tomorrow”, które były szczerym wyznaniem jego zmagań z lękiem i atakami paniki, wywołanymi przez izolację w czasach pandemii.


Muzykę Matta Simonsa określa się jako tę, która wypływa „prosto z duszy”. W pewnym sensie ta szczerość emocjonalna była znakiem rozpoznawczym jego kariery. W trzech albumach studyjnych twórczość wokalisty znalazła odbiorców wśród wielomilionowej publiczności. Jego słodkie, nieco melancholijne, zakorzenione w fortepianie melodie oraz splecione z nimi teksty mówią wprost, czasem dosadnie, o ważnych wydarzeniach w życiu.Największym komercyjnym sukcesem Matta Simonsa był singiel „Catch & Release” zremiksowany przez DJ’a i producenta o pseudonimie Deepend. Kawałek ten był numerem jeden na European Airplay Charts w pięciu krajach Europy. Do dzisiaj przebój z 2015 roku grają rozgłośnie radiowe na całym świecie. Teraz będzie okazja, aby usłyszeć Mata Simonsa w Polsce, przed występem 2Cellos.
Koncert odbędzie się 13 maja w łódzkiej Atlas Arenie. Biletów zostało już naprawdę niewiele, zatem kto chce zobaczyć wiolonczelistów i wschodzącą gwiazdę pop na żywo – musi się spieszyć. Wejściówki dostępne na www.biletserwis.pl. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.