7 lutego 2017

120 koncertów w blisko 50 krajach świata to dotychczasowy dorobek 2Cellos. Dwójka młodych Chorwatów przeniosła grę na wiolonczeli na wyższy poziom zdobywając światową popularność. Występując w niezwykle prestiżowych i charakterystycznych miejscach, odwiedzili najbardziej egzotyczne kraje, zagrali też na wielu renomowanych imprezach. W listopadzie wystąpią w Polsce.


Miniony rok był dla 2Cellos wyjątkowo aktywny – wykonali aż 41 koncertów. Obecny 2017 rok zapowiada się równie imponująco. Zaplanowane koncerty w Chorwacji, Bułgarii, Niemczech, Rumunii, Holandii, Stanach Zjednoczonych, Polsce, Austrii, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Serbii, Włoszech i Słowenii znacznie powiększą ich dorobek koncertowy. Co ważne, bilety niemal wszędzie znikają w ekspresowym tempie, a sale koncertowe pękają w szwach.


– Po trasie koncertowej w 2017 roku, możecie spodziewać się nie tylko jak zwykle ekscytujących występów na żywo, ale także prawdziwej głębi brzmienia. By to osiągnąć, wszędzie z nami zabierać będziemy naszą dodatkową sekcję smyczkową. Wszystko po to, żebyście mogli poczuć w pełni charakter „kawałków” z naszej nowej płyty SCORE! – zapowiadają muzycy z 2 Cellos.

 

 

W minionych latach chorwacki duet wyprzedał bilety przy okazji tras koncertowych w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Ameryce Południowej, Australii i w Europie. Swój talent przedstawiali na tak prestiżowych imprezach jak: Diamentowy Jubileusz Królowej Elżbiety II w Wielkiej Brytanii, Gali Ford’s Theatre z obecnością prezydenta Baracka Obamy, rozdanie nagród Emmy w Los Angeles, Gali Celebrity Fight Night we Florencji, Gali Starkey Hearing Foundation, czy Gali FIFA Ballon D’or w Szwajcarii. 2Cellos pojawili się również w programach rozrywkowych jak np. The Tonight Show z Jay’em Leno, The Ellen DeGeneres Show, Monday Night Footbal w USA. Z kolei transmisja w Finale Champions League UEFA w Wielkiej Brytanii, która połączona była z obchodami Chińskiego Nowego Roku w CCTV, gdzie 2Cellos zdecydowało się zagrać w pierwszym akcie szalenie popularną serię utworów z GLEE, przyniosła ponad miliard wyświetleń.

– Muzyka, którą grają łamie bariery pomiędzy różnymi stylami. 2CELLOS są równie zachwycający wykonując muzykę klasyczną, jak i adaptacje utworów rockowych lub popowych. Między innymi dlatego 2CELLOS może pochwalić się tak ogromną liczbą fanów i rozpoznawalnością na całym świecie – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert 2Cellos w Polsce.


Dopełnieniem koncertów chorwackiego duetu są niezwykłe lokalizacje. Chorwaccy wiolonczeliści występowali już w wielu reprezentacyjnych i charakterystycznych miejscach takich jak np. Estadio Luna Park w Buenos Aires, Espaco das Americas w Sao Paulo, na Le Poisson Rouge w Nowym Jorku, Olympia Bruno Coquatrix w Paryżu, Shobuya Kokaido w Tokio, Harbiye Acikhava Tiyatrosu w Stambule czy Seymour Centre w australijskim Sydney.

 

W Polsce 2Cellos wystąpią 20 listopada 2017 w hali Torwar w Warszawie. Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronach prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. 

 

Galeria