2Cellos po raz drugi w Polsce. Od supportu po wyprzedany koncert!

8 czerwca 2017

Niepokorni, pełni pasji, szaleni, uroczy oraz piekielnie utalentowani… Zaczynali od przeróbki hitu Michaela Jacksona przed sześcioma laty, a dzisiaj robią oszałamiającą karierę! Zapełniają po brzegi areny koncertowe na całym świecie oraz są o krok od ostatecznego wyprzedania warszawskiego koncertu, który odbędzie się 20 listopada w hali Torwar. Mało jednak osób wie, że Panowie z 2Cellos po raz drugi zaprezentują się polskiej publiczności!

 

Dwójka fenomenalnych wiolonczelistów, którzy swoją karierę zaczęli od ukończenia prestiżowych Królewskich Akademii Muzycznych w Wielkiej Brytanii, robią furorę na całym świecie. Współpracowali z takimi artystami, jak: Red Hot Chili Peppers, Queens of the Stone Age, Ennio Morricone czy George Michael. Pięć lat temu wzięli udział w światowym tournée, podczas którego zagrali u boku Eltona Johna. Od tego czasu zrobili błyskawiczną karierę. Obecnie 2Cellos mają zaplanowanych 51 koncertów, w najpiękniejszych miejscach koncertowych, m.in. w: Royal Albert Hall w Anglii, Sala Palatului w Bukareszcie, Fox Theathre Detroit czy Murat Theatre w Indianapolis. Ich czwarty album „Score”, który zawiera nowe aranżację najpopularniejszych motywów filmowych, znalazł się na szczycie listy najlepiej sprzedających się płyt z muzyką klasyczną w 40 krajach, w tym także w Polsce!

 

 

Właśnie przed legendarnym muzykiem – Eltonem Johnem –  7 lipca 2012 roku w łódzkiej Atlas Arenie Luca i Stjepan z 2Cellos zaprezentowali się po raz pierwszy polskiej publiczności! Wtedy, podczas ich występu, bawiło się około ośmiu tysięcy fanów, a już dziś wiemy, że 20 listopada zagrają w wypełnionej do ostatniego miejsca warszawskiej hali Torwar! Jak sami podkreślają, uwielbiają grać dla polskiej publiczności ponieważ, mamy tę samą mentalność, co Chorwaci.

 

– Mamy podobną wrażliwość, temperament. Pochodzimy z Chorwacji, tak samo postrzegamy muzykę. Przypuszczam, że bardzo podobnie do polskiej publiczności. Mamy przecież słowiańskie korzenie, słowiańska dusza jest gorąca. Tak samo odbieramy muzykę, jesteśmy bardzo emocjonalni – twierdzi Luka Sulic z duetu 2Cellos.

 

 

– Można powiedzieć, że podczas łódzkiego koncertu Luka Sulic oraz Stjepan Hauser podbili serca polskiej publiczności, która odpłaciła się im tym samym. Już wtedy wiedzieliśmy, że  właśnie ich warto bacznie obserwować oraz śledzić rozwijającą się karierę. Gdy tylko pojawiła się możliwość ponownego zakontraktowania 2Cellos w naszym kraju byliśmy pewni, że warto ponownie ugościć sympatycznych Chorwatów w Polsce – komentuje Mateusz Pawlicki z Agencji PrestigeMJM

 

Sam Eltona Johna jest zakochany w występach 2Cellos na żywo. – Idźcie i zobaczcie ich na żywo, bo to naprawdę jest zdumiewające. Nie pamiętam, żebym zobaczył cokolwiek bardziej ekscytującego, od czasu kiedy widziałem Jimiego Hendrixa na żywo w latach sześćdziesiątych.

 

Początek ich fenomenalnej popularności na całym świecie zapoczątkował genialny cover utworu Michaela Jacksona „Smooth Criminal”, który po publikacji na You Tubie osiągnął niebywałe wyniki oglądalności i dotarł do szerokiej publiki. – To naprawdę niewiarygodne osiągnięcie, które pozwoliło Chorwatom rozwinąć skrzydła. Właśnie wtedy ich talent został zauważony – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM  Pozytywne przyjęcie twórczości 2Cellos zaowocowało kolejnymi coverami, które utwierdzają potencjalnego odbiorcę, iż muzyka klasyczna nie gryzie, a wręcz przeciwnie, genialnie łączy się z innymi gatunkami i, co najważniejsze, potrafi zainteresować nie tylko melomanów, ale też szersze grono odbiorców.

 

 

Wydarzenie organizowane przez agencję Prestige MJM odbędzie się 20 listopada w warszawskiej hali Torwar, dodatkowe wejściówki można kupić wyłącznie poprzez stronę bilety.imprezyprestige.com

 

Galeria