22 marca 2017

Duet 2Cellos wydał właśnie czwartą płytę – tym razem z muzyką filmową. W miniony weekend krążek znalazł się na szczycie listy najlepiej sprzedających się płyt z muzyką klasyczną. Pierwszą pozycję zajął w 40 krajach, w tym także w Polsce!

 

Duet wiolonczelistów tworzący muzykę w stylistyce classical crossover ma na całym świecie rzesze fanów, o czym świadczy choćby wysoka sprzedaż ich najnowszej płyty i pierwsze miejsce w serwisie iTunes w kategorii muzyki klasycznej!
Wiolonczeliści szturmem zdobyli uznanie i znaleźli się w jednym rzędzie pośród największych gwiazd  muzycznych na świecie. Na najnowszym krążku 2Cellos odnajdziemy aż czternaście utworów poświęconych muzyce filmowej. Są tu tematy muzyczne z największych hitów kinowych i telewizyjnych ostatnich lat, m.in. kompozycje Ennio Morricone, Johna Williamsa, Hansa Zimmera, czy Nino Roty. Jeśli te nazwiska nie wszystkim są znane, to tytuły filmów, już na pewno tak. A są to: m.in.: „Gra o tron”, „Władca Pierścieni”, „Braveheart – Waleczne Serce”, „Ojciec Chrzestny”, „Titanic”, „Rain Men”, „Rydwany ognia”, a także „Gladiator”. Temat z tego ostatniego obrazu kinowego znalazł się na najnowszym klipie 2Cellos, promującym całą płytę. Scenografia, przywołująca sceny walki z filmowego „Gladiatora” we włoskim Coloseum, stroje oraz piękne zdjęcia uczyniły z klipu prawdziwie poetycką opowieść. Warto więc nie tylko posłuchać, ale także zobaczyć.

 

 

Utwory z najnowszej płyty Chorwaci na pewno zaprezentują podczas rozpoczynającej się trasy The Score Tour 2017. Pierwszy, inaugurujący tour, koncert zaplanowano 22 marca w Londynie, po czym okazję do zobaczenia i posłuchania duetu będą mieli mieszkańcy Serbii, Włoch i Słowenii. Następnie wiolonczeliści udadzą się do Japonii. Po azjatyckiej części tournée, przyjdzie czas na pięć europejskich koncertów – we Włoszech i Chorwacji. Czas od lipca do listopada 2Cellos spędzą w Stanach Zjednoczonych, gdzie zaplanowano aż 30 koncertów. Później Chorwaci znowu wrócą do Europy. Ich pierwszą lokalizacją koncertową, po trasie za oceanem, będzie właśnie Polska. Warszawska hala Torwar przewidziana  została jako jedna z dziesięciu aren kończącego się wielkiego tour 2Cellos. W sumie będzie to 17 krajów, 3 kontynenty i 47 koncertów.

 

Polski występ największych wirtuozów wiolonczeli odbędzie się 20 listopada w Warszawie. Występ w hali Torwar organizuje agencja Prestige MJM. Wejściówki na wydarzenie można nabywać poprzez strony: bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. 

 

Galeria