200 osób wystąpi na jednej scenie z Ennio Morricone!

13 września 2017

Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna o międzynarodowej sławie i renomowany Praski Chór Mieszany wystąpią w koncercie, który poprowadzi Maestro Ennio Morricone. Na scenie zobaczymy ponad 200 osób, a widowisko z pewnością będzie jednym z największych wydarzeń kulturalnych tej jesieni. Spotkanie z muzyką filmową wielkiego mistrza już za miesiąc w Łodzi!

 

 

Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna w tym roku obchodzi 24. urodziny i uważana jest za jeden z najlepszych zespołów symfonicznych w Europie. Słynie z uniwersalności i przedstawiania szerokiego programu, począwszy od dużych wykonań koncertowych utworów klasycznych, przez jazz i musical do najsłynniejszych tematów filmowych. Orkiestra organizuje Prague Proms Festiwal z udziałem najlepszych artystów. Wydarzenie przyciąga corocznie rzesze publiczności. Do najjaśniejszych gwiazd festiwalowych należą: Ennio Morricone Lalo Schifrin, James Morrison, Branford & Wynton Marsalis, Pino Donnagio, Giuliano Taviani, José Carreras, Danny Elfman, Vince Mendoza, Giuseppe Tornatore, Vladimir Cosma, Carl Davis. Część z tych artystów wielokrotnie wracała do Pragi i dawała koncerty czy nagrywała płyty. Czeska orkiestra towarzyszyła w nagraniach światowej sławy śpiewakom Placido Domingo czy Annie Netrebko.  Przez kilka sezonów instrumentaliści towarzyszyli w koncertach Andrei Bocellemu. Co ciekawe, współpracowali także z artystami popowymi, jak: Sting, Georg Michael, Natalie Cole, Dianne Reeves, Angelique Kidjo czy Denise Donatelli.


Obecnie jednym z twórców, który najczęściej współpracuje z muzykami jest właśnie Ennio Morricone. Od lat dyryguje orkiestrą podczas koncertów, a także nagrywa z nią płyty. Instrumentalistów z Czech wybrał sam Maestro, który powtarza często, że postawił właśnie na tę właśnie orkiestrę, ponieważ nie dość, że to wspaniali muzycy, to do tego są zdyscyplinowani i dobrze mu się nimi dyryguje. – Nigdy nie tracimy niepotrzebnie czasu, praca zawsze idzie bez problemów. Nic więc dziwnego, że chętnie zawsze wracam właśnie do tej orkiestry – powtarza w wywiadach Ennio Morricone.


To właśnie kompozycje Maestro zagrane przez Czeską Narodową Orkiestrę Symfoniczną wydane były na płycie do soundtracku „Nienawistna ósemka”. Muzyka do tego filmu została nagrodzona Oscarem w 2016 roku. Ostatnio Ennio Morricone jeździ z koncertami po świecie ze słynną czeską orkiestrą w ramach trasy pod nazwą „60 YEARS OF MUSIC TOUR”. Na te występy wyprzedano już pół miliona biletów.


Instrumentalistom towarzyszy na koncertach także znakomity Praski Chór Mieszany. Na początku lat 90. zespół postanowił postawić na ambitny repertuar i rozpoczął współpracę właśnie z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną. Razem z nią towarzyszył w trasie koncertowej Andrei Bocellego. Chór występuje obecnie w koncertach, które prowadzi Ennio Morricone, doskonale prezentując monumentalne dzieła mistrza.
– Na scenie Atlas Areny jednocześnie zobaczymy w sumie ponad 200 osób. A do tego chór i orkiestrę poprowadzi jeden z najwspanialszych kompozytorów na świecie. Z całą pewnością będzie to niezapomniany koncert – komentuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje wydarzenie.


Ennio Morricone będzie dyrygował Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną i Praskim Chórem Mieszanym 14 października w Atlas Arenie w Łodzi. Bilety na to wydarzenie dostępne są poprzez strony www.biletyimprezy.prestige.com, eBilet oraz w sieci salonach Empik w całym kraju. Promotorem wydarzenia jest agencja  Prestige MJM.
 

 

Galeria