1 maja 2024

Zjawiskowa Natalia Kukulska wystąpiła w najpiękniejszych salach koncertowych w Polsce: Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie i katowickim NOSPR-ze. Koncerty Czułych strun zachwyciły publiczność, która brawami na stojąco podziękowała artystce za magiczne wieczory. Utwory Fryderyka Chopina współcześnie zaaranżowane zabrzmiały jazzowo, swingowo i musicalowo. Koncerty z pewnością spodobałyby się samemu kompozytorowi! Patronem tego wyjątkowego wydarzenia była firma Miraculum.

Występem w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie Natalia Kukulska spełniła swoje wieloletnie marzenie. Z kolei w katowickim NOSPR-ze artystka już śpiewała, ale pierwszy raz była główną bohaterką koncertowego wieczoru. Dla niej samej były to wyjątkowe występy, o czym wspominała także słuchaczom.

– Publiczność przyjęła wspaniale te dwa koncerty. I tylko żałuję, że nie ma ich zbyt wiele. Graliśmy je po dość długiej przerwie i to było jakby dotykanie tego na nowo. Za każdym razem jest inna publiczność, inne miejsce, nowa historia, ale zawsze jest jedno: dużo czułości i tych emocji, które zostają, myślę, także w publiczności – powiedziała Natalia Kukulska.

Widownia rzeczywiście reagowała z zachwytem na kompozycje Fryderyka Chopina zaaranżowane w tak zaskakujący sposób. Mazurki, preludia, walce i inne formy brzmiały chwilami bardzo nowocześnie: jazzowo, swingowo, musicalowo. Można tu było odnaleźć nawet góralskie rytmy. Skomplikowane linie melodyczne przeplatały się z dźwiękami całej orkiestry i solowymi instrumentami. A ponad wszystko Natalia Kukulska, która śpiewała niezwykle emocjonalnie: różnorodnie, bogato, ze zmianą tempa i barwy głosu. Tak odmienna stylistyka wszystkich utworów była dziełem różnych twórców zaproszonych do projektu: Krzysztofa Herdzina, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego, Nikoli Kołodziejczyka oraz Jana Smoczyńskiego. Czterech pierwszych dyrygowało znakomitą Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, której muzycy wspaniale reagowali na każdy gest. Koncerty Czułych strun w tak prestiżowych miejscach i fantastyczną akustyką z pewnością spodobałyby się samemu Fryderykowi Chopinowi!

Zanim doszło do koncertów, nagrany został album „Czułe struny”, wydany prawie cztery lata temu, który publiczność obdarzyła ogromną sympatią. Przełożyło się to na podwójną platynową płytę. Okazja do jej wręczenia nadarzyła się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Robert Kijak, szef wytwórni Agora Muzyka, przekazał certyfikaty nie tylko Natalii Kukulskiej i dyrygentom, ale także innym osobom zaangażowanym w powstanie tego niezwykłego krążka i przedsięwzięcia koncertowego. Oddzielna platyna trafiła również do Prestige MJM, jako organizatora występów przed dwoma laty w ICE Kraków i NFM we Wrocławiu oraz kolejnych dwóch w tym roku.

Te koncerty były przepiękne, wybitne i prestiżowe! Cieszę się, że publiczność nadal chce oglądać sztukę przez duże „s”. Świadczy o tym fakt, że bilety zostały wykupione na cztery miesiące przed koncertami w Warszawie i Katowicach, a co za tym idzie – jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu projekty muzyczne. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia – powiedział Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Sponsorem koncertów była firma Miraculum – producent wód perfumowanych marki Chopin, których twarzą była właśnie Natalia Kukulska. W 2024 roku ikona polskiego rynku kosmetycznego świętuje 100 lat swojego istnienia. Od momentu założenia w 1924 roku, Miraculum kieruje się pasją, innowacyjnością i troską o piękno oraz zdrowie skóry. Jubileusz najstarszej polskiej firmy kosmetycznej to wyjątkowa okazja do spojrzenia z dumą w przeszłość, celebracji dotychczasowych osiągnięć oraz nakreślenia inspirujących planów na przyszłość. W ramach jubileuszowych obchodów, Miraculum został głównym patronem wyjątkowego projektu muzycznego „Czułe struny”.