180-metrowa biało-czerwona wstęga na koncercie Scorpions w Krakowie!

26 lutego 2016

Już za tydzień w hali TAURON Arena Kraków odbędzie się koncert zespołu Scorpions. Formacja Rudolfa Schenkera, z charyzmatycznym Klausem Meine na czele, powróci do Krakowa po 16 latach, gdzie ostatnim razem wystąpiła przed 700-tysięczną publicznością. Z tej okazji radio RMF FM, wraz z fanami zespołu, planuje wyjątkową akcję fanowską.

 

W sierpniu minie dokładnie szesnaście lat od koncertu Scorpionsów na lotnisku w podkrakowskim Pobiedniku, który przeszedł do historii jako jedno z największych i najliczniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Impreza odbyła się w ramach cyklu koncertów "Inwazja Mocy", organizowanych z okazji 10-lecia rozgłośni RMF FM. Legendarnych Scorpionsów oglądało wówczas na żywo 700 tysięcy osób!

 

Zaskoczenia tak ogromną ilością widowni nie kryli sami organizatorzy, którzy prognozowali nieporównywalnie gorszy wynik. Lokalizacja oraz niesprzyjająca pogoda nie wskazywały, że na terenie wydarzenia zjawi się kilkaset tysięcy melomanów. Choć tłumy fanów zmierzające do Pobiednika wywołały ogromny korek drogowy, ostatecznie wszystkim zainteresowanym udało się dotrzeć na miejsce teren koncertu. Niespotykanie wysoka frekwencja zaskoczyła także samych artystów, którzy przyznali, że po raz pierwszy wystąpili przed tak liczną widownią. Choć od tamtego wydarzenia minęło kilkanaście lat, zainteresowanie koncertami grupy z Hanoweru nad Wisłą nigdy nie zmalało.

 

 

Na popularność grupy w naszym kraju na pewno wpłynęły wydarzenia końca lat 80. oraz ich piosenka „Wind of Change”, kojarząca się dobrze z tymi przemianami, jakie nastąpiły nie tylko w Polsce. Autentyczność i charyzma grupy oraz ich uniwersalna muzyka łącząca pokolenia to na pewno ważny element przyciągający ludzi na ich koncerty – przyznaje Paweł Zienkiewicz z Sony Music Polska.

 

Wspomnienie koncertu z Pobiednika oraz zbliżający się wielkimi krokami występ niemieckich „ambasadorów rocka” w Krakowie, stały się pretekstem do zorganizowania akcji fanowskiej, która  już 4 marca przypomni wszystkim uczestnikom krakowskiego koncertu niezapomniane show z 2000 roku! Wyjątkowa inicjatywa, w ramach której radio RMF FM wraz z fanami zespołu rozwiną biało-czerwoną wstęgę o długości 180 metrów, została zaplanowana podczas utworu "Wind of Change".

 

Pamiętacie Inwazję Mocy?! Przeżyjmy to jeszcze raz! Sprawmy, by najbliższy koncert również zapisał się na kartach historii. Niech moc Scorpions będzie z wami! – tymi słowami organizatorzy akcji zachęcają na Facebooku wszystkich fanów Scorpions do przyłączenia się do zabawy.

 

Już 4 marca (piątek) formacja Scorpions ponownie wystąpi w Polsce w ramach urodzinowej trasy, celebrującej okrągłą rocznicę pięćdziesięciu lat aktywności scenicznej. Publiczność zgromadzona w hali TAURON Arena Kraków będzie miała okazję usłyszeć wiele kultowych przebojów grupy, jak również utwory z najnowszego albumu „Return to Forever”. Organizatorem koncertu będzie agencja Prestige MJM.

 

Wejściówki na to wydarzenie można cały czas nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju. 

 

 

Galeria