28 listopada 2018

Niemal 100 wydarzeń, 24. wykonawców po raz pierwszy sprowadzonych do Polski, blisko milion widzów, 34. miejsca koncertowe. To najważniejsze liczby agencji Prestige MJM, która właśnie obchodzi swoje 10-lecie istnienia.

 

Dokładnie 10 lat temu, 28 listopada 2008 roku formalnie zarejestrowana została agencja Prestige MJM. Dzisiejszy dzień spina w klamrę 99 wydarzeń, jakie przez ten czas zostało zorganizowanych. Setnym występem będzie koncert Il Volo – już 8 grudnia w Atlas Arenie.

 

Pretekstem do stworzenie agencji był koncert, który założyciele firmy: Janusz Stefański, Marek Kurzawa i Mateusz Pawlicki zorganizowali pół roku wcześniej – w maju 2018 roku. Do Ostrowa Wielkopolskiego – miasta położonego daleko od stolicy i liczącego nieco ponad 70 tysięcy mieszkańców – przyjechał gigant światowych scen. zespół Scorpions. Koncert odbył się w ramach wydarzenia „Legendy rocka, legendy żużla”, a grupa zagrała na lokalnym stadionie żużlowym przed publicznością liczącą 15 tysięcy osób. Sukces tego wydarzenia skłonił organizatorów do stworzenia firmy, która zajmowałaby się w pełni profesjonalnie przygotowywaniem dużych imprez. Jako że żużel bliski jest całej trójce, początkowo skupiono się właśnie na galach „czarnego sportu”. Pierwszym wydarzeniem zorganizowanym pod szyldem Prestige MJM była Gala Sportu Żużlowego w Filharmonii Zielonogórskiej. W 2009 i następnym roku przygotowano jeszcze trzy inne żużlowe imprezy oraz mecz gwiazd piłki ręcznej. Dopiero maj 2010 roku przyniósł organizację dwóch koncertów Basi Trzetrzelewskiej – znanej bardziej na świecie niż w Polsce artystki jazzowej. Kolejnymi koncertami w pierwszych latach działalności Prestige MJM były m.in. występy Jose Carrerasa, Roda Stewarta, Bryana Adamsa i Scorpions. Co ciekawe, te pierwsze duże  wydarzenia muzyczne nie odbywały się w wielkich halach. Gwiazdy prezentowały się na stadionach miejskich – wcale nie największych miast, bo w Rybniku, Toruniu czy Tarnowie. To właśnie Prestige MJM wypromowało te miejsca jako lokalizacje koncertowe. Wcześniej były jedynie arenami sportowymi.

 

 

W ciągu 10 lat istnienia agencji, do Polski po raz pierwszy przyjechali artyści z pierwszej muzycznej ligi, byli to: Justin Timberlake, Justin Bieber, Michael Bublé, Jennifer Lopez, Bon Jovi, Dave Matthews Band. Prestige MJM przyczynił się także do popularyzacji w Polsce artystów gatunku crossover, prezentowanych przez takich artystów, m.in. jak: Il Divo, 2Cellos oraz Il Volo. Wszystkie te zespoły również przyjechały po raz pierwszy na zaproszenie Prestige MJM. Niezapomniane wrażenie wywarły koncerty Andrei Bocellego, Eltona Johna, Guns N' Rosens, Bryana Adamsa, Linkin Park, Roda Stewarta, Lionela Richie, Queen czy Maestro Ennio Morricone. Niezwykle popularna obecnie muzyka elektroniczna, zwłaszcza wśród najmłodszych fanów również miała swoich twórców goszczących w Polsce na zaproszenie Prestige MJM, byli to: Avicii, Martin Garrix, Hardwell, David Guetta oraz występujący na festiwalu Music Power Explosion – Tiesto, Afrojack, Steve Aoki, Don Diablo i Zedd. Prestige MJM na swoim koncie ma także zorganizowanie trasy The Royal Moscow Ballet – renomowanego rosyjskiego baletu klasycznego, który z przedstawieniem „Jezioro łabędzie” okazał się w Polsce wielkim hitem, zapełniającym wszystkie obiekty.

 

W niemal setce wydarzeń uczestniczyło blisko milion osób! Tylko w Szczecinie na Wałach Chrobrego przed rokiem na spektakularnym koncercie Andrei Bocellego z okazji finałów The Tall Ships Races zgromadziło się około 200 tysięcy widzów! W przyszłym roku na wydarzeniu organizowanym przez agencję oczekiwany jest milionowy gość. To dla widzów Prestige MJM przygotowuje koncerty, spełnia wieloletnie marzenia o sprowadzeniu do Polski ukochanych artystów.
– A fani potrafią odwdzięczyć się swoim idolom nie tylko kupując bilety i biorąc udział w koncertach, ale przygotowując specjalne akcje. To one sprawiają, że artystom polskie koncerty szczególnie głęboko zapadają w pamięć, a nasza publiczność jest uważana za najlepszą na świecie! – mówi Marek Kurzawa, odpowiedzialny w Prestige MJM za techniczną produkcję koncertów.
A do takich fanów się wraca. Wielu wykonawców przyjeżdża na zaproszenie Prestige MJM kilka razy. Rekordzistą jest tu zespół Scorpions – fenomen wśród tak wielu wykonawców, którego koncerty, czasami organizowane co roku, zawsze zapełniają wszystkie hale, a superniemiecki pociąg nigdy się nie oszczędza, prezentując genialne show!

 

Są koncerty, które w szczególny sposób wyróżniają się na tle innych.
–  W naszej pamięci pozostaną na pewno pierwsze koncerty, kiedy raczkowaliśmy w tym przemyśle i przyszło nam się zetknąć z zupełnie nowymi dla nas wyzwaniami… Początkowo do produkcji angażowaliśmy nasze rodziny i przyjaciół, którzy zajmowali się garderobami artystów i cateringiem. Dzisiaj współpracujemy z profesjonalnymi firmami zewnętrznymi. Dla mnie niezapomnianym wydarzeniem był koncert Guns N' Roses i oczekiwanie coraz bardziej zirytowanej publiczności na wyjście Axl'a Rose. Kazał na siebie czekać trzy godziny, po czym jednak dał naprawdę wyjątkowy koncert. Z kolei występ Andrei Bocellego w Szczecinie przy cumujących żaglowcach z różnych stron świata, gdy na początku padał deszcz, a już w trakcie występu ujrzeliśmy na niebie tęczę – był magiczny!  – wspomina Janusz Stefański, odpowiedzialny za promocję i marketing w Prestige MJM.

 

 

10 lat istnienia firmy to powód do dumy. Wspominając wszystko co dobre, agencja odważnie patrzy w przyszłość. – Mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele wzruszeń i muzycznych emocji na koncertach gwiazd. Jestem pewien, że doborem artystów i nowymi wydarzeniami, jeszcze nie raz zaskoczymy polską publiczność – mówi z uśmiechem Mateusz Pawlicki, który w Prestige MJM zajmuje się bookingiem artystów.


Jedno jest pewne. Dzisiaj agencja Prestige MJM to jedna z największych agencji koncertowych nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo – Wschodniej. Firma, z którą współpracę sponsorską nawiązują znane marki i której powierza się organizację największych wydarzeń w Polsce od obchodów jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski poprzez muzyczne otwarcie stadionu PGE Arena w Gdańsku, widowisko z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II, aż po koncerty przy okazji zlotu największych żaglowców świata The Tall Ships Races w Szczecinie. Prestige MJM to również firma z którą współdziałają największe agencje koncertowe świata.