9 marca 2016

28 maja w łódzkiej Atlas Arenie wystąpi Rod Stewart. Artysta obdarzony jednym z najbardziej charakterystycznych głosów świata oraz wokalista, którego ballady weszły do kanonu największych przebojów muzyki popularnej przyjedzie do Polski w ramach trasy „Hits 2016”. Prezentujemy zbiór 10 faktów o Rodzie Stewarcie, które powinien znać każdy uczestnik koncertu w Łodzi!

 

1. Rod Stewart rozpoczął swoją muzyczną karierę we wczesnych latach 60. w ekipie folkowego piosenkarza Wizza Jonesa, towarzysząc mu w jego europejskiej trasie koncertowej. Ta muzyczna przygoda zakończyła się dla Stewarta przedwcześnie, gdy w Hiszpanii został aresztowany za włóczęgostwo i deportowany do Anglii.


2. Wokalista ma na swoim koncie 29 albumów studyjnych. Ostatnia płyta – „Another Country” –  ujrzała światło dzienne 23 października 2015 r. Wydawnictwo zyskało przychylność recenzentów, jak również fanów na całym świecie. W samej Wielkiej Brytanii album pokrył się platyną.


3. Płyta „Another Country” w całości zawiera autorskie teksty Roda Stewarta, odwołujące się do prywatnych doświadczeń artysty. Współproducentem albumu jest Kevin Savigar.


4. Wszystkie zdjęcia promujące najnowszą trasę koncertową „Hits 2016” wykonała  żona piosenkarza, angielska modelka i fotografka Penny Lancaster.


5. Już w maju wokalista zaśpiewa w Polsce w ramach międzykontynentalnej trasy „Hits 2016", promującej wydawnictwo „Another Country”. W trakcie koncertu w Atlas Arenie nie zabraknie największych hitów Stewarta, powstałych na przestrzeni minionych dekad, a także utworów z najnowszego krążka.


6. Koncert w łódzkiej Atlas Arenie będzie trzecim występem tego artysty w Polsce, organizowanym przez agencję Prestige MJM. 11 czerwca 2011 roku Rod Stewart zaśpiewał w toruńskiej Motoarenie, a 14 września 2013 r. na Stadionie Miejskim w Rybniku.


7. Koncert Roda Stewarta w Łodzi cieszy się bardzo dużą dynamiką sprzedaży. Już teraz nie ma wątpliwości, że 28 maja Atlas Arena wypełni się po brzegi.


8. Rod Stewart może się pochwalić swoją gwiazdą w Hollywood Walk of Fame.


9. Najczęściej śpiewaną piosenką przez Roda Stewarta jest kompozycja „Maggie May”. W latach 1976 – 2015 wokalista wykonał ten utwór na żywo aż 1139 razy.


10. Rod Stewart bardzo chętnie bierze na warsztat utwory innych wykonawców, czego przykładem są m.in. kompozycje: „Sailing” (Sutherland Brothers), „Some Guys Have All The Luck” (The Persuaders), „The First Cut Is The Deepest” (Cat Stevens) czy „Have I Told You Lately” (Van Morrison).

 

Rod Stewart wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie w sobotę, 28 maja 2016 roku. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.