10 faktów o muzykach Megadeth, które powinien znać każdy uczestnik Power Festival

3 marca 2016

Prawie 40 milionów egzemplarzy płyt sprzedanych na całym świecie, niezliczone nagrody, ogromne rzesze fanów oraz miano legendy thrash metalu – tak w kilku słowach można opisać zespół Megadeth, który w tym roku wystąpi w Polsce. Już 7 czerwca formacja zagra w łódzkiej Atlas Arenie, tuż obok zespołów: Korn, Sixx:A.M. oraz Scream Maker. Prezentujemy 10 faktów o grupie Dave'a Mustaine'a, które powinien znać każdy uczestnik Power Festival!

 

1. Zespół Megadeth jest znany z licznych i kontrowersyjnych zmian w składzie. Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe współprace, amerykańska legenda thrash metalu ma w swoim „CV” aż 22 muzyków!


2. W 1984 roku, podczas występów na żywo, zespół  wspierał nie kto inny jak legendarny Kerry King, założyciel i członek grupy metalowej Slayer.


3. Inspirację dla nazwy zespołu Dave Mustaine znalazł w ulotce rządowej, w której użyto wyrazu Megadeath jako określenie miliona martwych ludzi.


4. Amerykańska grupa może pochwalić się piętnastoma albumami studyjnymi na koncie. Ich najnowsze wydawnictwo „Dystopia”, które ukazało się 22 stycznia, jest uznawane za jedną z najlepszych płyt tego zespołu.


5. Dave Mustaine najchętniej używa sprzętu marki Dean Guitars, sygnowanego własnym nazwiskiem.


6. Mało kto wie, że Kiko Loureiro – brazylijski muzyk i kompozytor, który w 2015 roku dołączył do składu Megadeth – uczy się gry na pianinie.


7. David Ellefson – gitarzysta zespołu jest fanem nowinek technologicznych. Nie rozstaje się nigdzie ze swoim iPhonem.


8. Dave Mustaine nie ukrywa swojej fascynacji do grup: The Beatles, Led Zeppelin oraz The Who. Jednymi z ulubionych płyt tego artysty są właśnie “Presence” Led Zeppelin oraz “Let There Be Rock” zespołu AC/DC .


9. Zespół Megadeth pojawił się  w kreskówce „Duck Dodgers” w 2005 roku. Epizod nosił nazwę „In Space, Nobody Can Hear You Rock”.


10. Utwory Megadeth są wykorzystywane w filmach jak również w grach komputerowych. Utwór „Peace Sells” usłyszymy w kultowej edycji gry „Grand Theft Auto: Vice City”, natomiast kompozycja „Angry Again” znalazła się na soundtracku do filmu „Last Action Hero” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej.

 

Power Festival z udziałem zespołów: Korn, Megadteh, Sixx: A.M. oraz Scream Maker odbędzie się 7 czerwca 2016 roku w łódzkiej hali Atlas Arena. Bilety na to wydarzenie można zakupić poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik

 

Galeria