10 faktów o muzykach Korna, które powinien znać każdy uczestnik Power Festival

20 stycznia 2016

Ponad 30 milionów egzemplarzy płyt sprzedanych na całym świecie, siedem nominacji do Grammy oraz ogromne rzesze fanów, wypełniające największe międzynarodowe hale koncertowe – tak w skrócie podsumować można karierę grupy Korn, która w tym roku wystąpi w Polsce. Już 7 czerwca formacja zagra na scenie wydarzenia Power Festival w Łodzi, tuż obok grup Megadeth oraz Sixx:A.M. Sprawdźcie, czego jeszcze nie wiecie o kultowej ekipie z Kalifornii!

 

  1. Przed podjęciem decyzji o nadaniu grupie nazwy "Korn", początkowo muzycy grali pod szyldem L.A.P.D, co mieli zwyczaj tłumaczyć jako "Love and Peace, Dude" lub "Laughing as People Die".  W tym okresie w składzie zespołu nie występował jeszcze Jonathan Davis.
  2. Ulubionym zespołem Jonathana Davisa jest brytyjska grupa Duran Duran, kojarzona ze stylem new romantic oraz synthpop. W okresie szkoły średniej wokalista Korna miał zwyczaj stylizować się na członków zespołu z Birmingham, za co był prześladowany przez swoich rówieśników.
  3. James "Munky" Shaffer, Brian "Head" Welch oraz Reginald "Fieldy" Arvizu chodzili razem do szkoły średniej.
  4. W wieku pięciu lat Jonathan Davis przeżył ciężki atak astmy, który doprowadził do śmierci klinicznej, z której został szczęśliwie odratowany.
  5. Intro do utworu "Shoots and Ladders", wykorzystujące dźwięki dud, było nagrywane na szczycie góry, aby osiągnąć efekt lepszego i bardziej naturalnego brzmienia.
  6. Formacja Korn pojawiła się w jednym z odcinków popularnego amerykańskiego serialu animowanego South Park, zatytułowanego “Korn’s Groovy Pirate Ghost Mystery”.
  7. Grafika do okładki krążka "Issues", czwartego albumu studyjnego Korna z 1999 roku, została stworzona w ramach konkursu dla fanów. Zespół wybrał najlepszą z prac, a pozostałe trzy najbardziej imponujące projekty postanowił umieścić w specjalnych limitowanych edycjach płyty.
  8. Większość utworów zaprezentowanych w amerykańskim filmie fabularnym "Królowa Potępionych" (2002), opartych na podstawie książek Anne Rice, zostało napisanych oraz wykonanych przez Jonathana Davisa. Z uwagi na zapis w kontrakcie, część z kompozycji musiała zostać wykonana przez innych artystów.
  9. Albumy "Follow the Leader" oraz "Issues" były jedynymi krążkami Korn, które zadebiutowały na szczycie notowania Billboard 200.
  10. Po odejściu z Korna w 2005 roku Brian "Head" Welch nagrał album solowy, zatytułowany "Save Me From Myself". Pochodzący z tego krążka utwór "A Cheap Name" miał zostać napisany przez Welcha podczas religijnej wyprawy do Izraela, w trakcie której muzyk poczuł boskie wezwanie do napisania piosenki dla 50 Cent'a, będącej "przekazem od Boga".

Power Festival z udziałem zespołów: Korn, Megadteh oraz Sixx: A.M. odbędzie się 7 czerwca 2016 roku w łódzkiej hali Atlas Arena. Bilety na to wydarzenie można zakupić poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik. 

 

Galeria