20 września 2016

Właściciel wytwórni fonograficznej, jeden z najlepiej zarabiających DJ-ów świata, a prywatnie.. miłośnik snu. Już 27 listopada wystąpi w Polsce, by rozgrzać tysiące fanów zgromadzonych w hali TAURON Arena Kraków. O kim mowa? Oczywiście o Martinie Garrixie! Prezentujemy 10 faktów o karierze popularnego DJ-a, które powinien znać każdy polski fan artysty.


1. Martin Garrix po raz pierwszy wystąpił w roli DJ-a na przyjęciu weselnym przyjaciół swoich rodziców, w wieku zaledwie dziesięciu lat. Dwa lata później przyszły gwiazdor sceny bigroom house nauczył się gry na gitarze.


2. Jedną z pierwszych profesjonalnych produkcji Martina Garrixa był remix utworu "Your Body" Christiny Aguilery. Materiał spodobał się znanej wokalistce na tyle, że postanowiła umieścić go na edycji deluxe albumu "Lotus".


3. Chęć profesjonalnego tworzenia muzyki klubowej zrodziła się w artyście w 2004 roku, po obejrzeniu koncertu DJ-a Tiësto w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Od tego momentu Garrix rozpoczął zbieranie pieniędzy na zakup profesjonalnego sprzętu muzycznego.

 


4. Pierwszym znanym DJ-em, który wypromował twórczość Martina Garrixa w Holandii był Vato Gonzalez. Był to przełomowy moment w karierze Garrixa, w którym młody twórca rozpoczął stałą współpracę z cenionymi producentami oraz wytwórniami.


5. Prywatnie Martin Garrix ceni wiele gatunków muzycznych, wykraczających poza scenę EDM. Artysta lubi słuchać m.in. formacji Coldplay oraz Kendricka Lamara. Holender często wyraża również sympatię do twórczości takich artystów, jak: Disclosure, Dillon Francis, Bauuer oraz Flosstradamus.


6. W 2016 roku Martin Garrix otworzył swoją prywatną wytwórnię fonograficzną STMPD RCRDS. Jej nazwa jest związana z kolekcją znaczków pocztowych ojca artysty, który posiada firmę filatelistyczną. Siedziba firmy mieści się w Amsterdamie.


7. Martin Garrix był jedyną niepełnoletnią osobą, która zagrała na prestiżowym festiwalu Tomorrowland, a także najmłodszym wykonawcą, występującym w hiszpańskim klubie Privilege Ibiza.


8. Garrix był także najmłodszym artystą w historii, który zajął pierwsze miejsce w rankgingu portalu Beatportz utworem "Animals".

 


9. Według opiniotwórczego rankingu magazynu Forbes, Martin Garrix znajduje się na 7. miejscu najlepiej zarabiających DJ-ów świata. Młody twórca może pochwalić się zarobkami rzędu 17 milionów dolarów rocznie!


10. Zapytany o interesujący fakt z jego życia, którego nie znają fani, Martin Garrix wyznał w jednym z wywiadów, że jest mistrzem spania i potrafi zasnąć o każdej porze, w każdym miejscu.

 

Koncert Martina Garrixa odbędzie się 27 listopada 2016 roku w Krakowie. Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.

Galeria