14 czerwca 2017

Od kilku lat trio Il Volo robi oszałamiającą karierę. Skąd się wziął ich fenomen, co doprowadziło do tego sukcesu, kim są młodzi Włosi, co lubią i gdzie koncertują? O tym wszystkim można przeczytać w 10 faktach o zespole. Powinien je znać każdy fan Il Volo! Koncert trio odbędzie się już 26 czerwca, ostatnie bilety wciąż są w sprzedaży.

 

1. Il Volo – oznacza po włosku  „lot”. Wcześniej trio używało także innych nazw: Tre Tenori, The Tryo, Il Trio.


2. Trio tworzy trzech młodych chłopaków. Najstarszym z nich jest Piero Barone – tenor, ma 24 lata. Rok młodszy Ignazzio Borchetto również śpiewa głosem tenorowym. Trzeci do spółki – najmłodszy Gianluca Ginoble – jest barytonem, ma 22 lata.


3. Cała trójka spotkała się na planie programu telewizyjnego dla zdolnych dzieci pt. „Ti lascio una canzone” w 2009 roku. Każdy z nich był nagradzany za solowe występy, ale jury i publiczność zachwyciła się zwłaszcza ich wspólnym wykonaniem „O soleo mio”.  Cały program wygrał Gianluca. Niemal od razu po show postanowili stworzyć zespół, po czyn podpisali kontrakt – jako jedyni Włosi – z wytwórnią Universal Music Group.


4. W pierwszą trasę koncertową wyruszyli w 2011 roku, do Stanów Zjednoczonych, a towarzyszyli im rodzice, gdyż byli jeszcze niepełnoletni. Za sobą mają także tournée po Ameryce Południowej, Kandzie, Włoszech i Europie. 

 

5. Mimo młodego wieku trio odbyło już dziesięć tras koncertowych. Występowali  wspólnie z takimi gwiazdami, jak: Barbra Streisand, Placido Domingo i Eros Ramazzotti.


6. W 2015 roku piosenką „Grande Amore” wygrali Festiwal Piosenki Włoskiej Sanremo, a na Konkursie Piosenki Eurowizji zajęli trzecie miejsce, choć w głosowaniu publiczności byli bezkonkurencyjni.  


7. Pierwszy raz w Polsce Il Volo miało koncertować już w zeszłym roku, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Ich występ jednak nie doszedł do skutku, podobnie, jak zaplanowany wspólny koncert z Marią Carey w Brazylii.


8. Placido Domingo wspiera karierę młodych Włochów, występuje z nimi na koncertach i nie ukrywa swojego zachwytu triem. Chłopaki z Il Volo nazywają hiszpańskiego tenora swoim wielkim przyjacielem.  


9. Nie sposób nie porównywać Il Volo z Trzema Tenorami. Włosi twierdzą jednak, że takie zestawienie jest nieco na wyrost. – My ich wspominamy i wykonujemy ten sam repertuar, ale potrzebujemy jeszcze wielu lat, aby dotrzeć na ich poziom – mówił w zeszłym roku Piero Barone w czasie wywiadu w studiu Dzień Dobry TVN.

 

 

10. Każdy z trójki chłopaków to fani portali społecznościowych. Mają profile na Facebooku, Instagramie i Twitterze, gdzie wrzucają swoje zdjęcia, filmiki zza kulis i koncertów oraz codziennego życia. Można się z nich dowiedzieć, że chłopaki mają spore poczucie humoru na swój temat. Ich oficjalny profil na FB obserwuje już ponad milion osób!

 

Już za kilka dni, 26 czerwca także polska publiczność, po raz pierwszy, będzie się mogła przekonać się o fenomenie Il Volo i posłuchać ich śpiewu na żywo. Koncert odbędzie się 26 czerwca w warszawskiej hali Torwar. Ostatnie bilety na to wydarzenie dostępne są za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik. Występ organizuje agencja Prestige MJM.