16 marca 2017

Koncert Evanescence w hali Torwar w Warszawie będzie długo oczekiwanym wydarzeniem. Artyści  wystąpią w Polsce po raz pierwszy. Z tej okazji prezentujemy 10 faktów o zespole, które powinien znać każdy uczestnik czerwcowego koncertu.

 

1. W początkowej fazie swojej działalności zespół nosił nazwy "Striken" i "Childish Intentions".


2. Grupa została założona przez wokalistkę Amy Lee oraz gitarzystę Bena Moody'ego.


3. Nazwa zespołu w języku angielskim oznacza efemeryczność – przelotność, zanikanie.


4. Pierwszy singel okazał się przełomem w ich karierze – piosenka "Bring Me to Life" w duecie z Paulem McCoyem z 12 Stones trafiła na szczyty list przebojów i na ścieżkę dźwiękową filmu Daredevil.

 

 

5. Wśród swoich inspiracji, zespół wymienia takie zespoły jak: Bjork, Danny Elfman czy Tori Amos.


6. Grupa zdobyła dwie nagrody Grammy za album „Fallen”, a w całej swojej karierze była nominowana siedem razy do tego prestiżowego wyróżnienia.


7. Evanescence do tej pory wystąpiło w 49 krajach grając blisko 600 koncertów.


8. Najczęściej wykonywanymi utworami na żywo są: „Bring Me to Life”, „Going Under” oraz „Imaginary”.


9. Grupa chętnie sięga również po dorobek artystyczny innych zespołów. Na swoim koncie mają covery takich grup, jak m.in.: The Smashing Pumpkins, Korn, Soundgarden, The Doors, Nirvana oraz Led Zeppelin.


10. Dyskografia zespołu składa się z trzech albumów studyjnych – „Fallen”, „The Open Door” oraz „Evanescence” – najnowszy krążek grupy zostanie wydany jesienią bieżącego roku nakładem Sony Music Polska.

 

Evanescence wystąpi w warszawskim Torwarze 20 czerwca 2017 roku. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez strony bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. W sprzedaży są dostępne również pakiety VIP. Więcej informacji na portalu www.prestigemjm.com