20 kwietnia 2017

Amerykańska formacja Evanescence, ze swoją liderką Amy Lee, dokładnie za dwa miesiące zagra w hali Torwar. Bez wątpienia tego dnia Warszawa stanie się światową stolicą muzyki rockowej! Z tej okazji poznajmy 10 mało znanych faktów na temat Amy Lee – charyzmatycznej wokalistki zespołu.

 

1. Amy Lee wystąpiła gościnnie w teledysku Johnny'ego Casha w teledysku do utworu „God's Gonna Cut You Down”.


2. Liderka Evanescence chętnie współpracuje wokalnie również z innymi zespołami, nagrywała wspólnie zespołem Korn, Seether oraz The Damning Well.


3. Amy Lee, a właściwie Amy Lynn Lee została sklasyfikowana na 69. miejscu listy 100 najlepszych wokalistek wszech czasów według Hit Parader, natomiast w czerwcu 2008 Lee otrzymała od National Music Publishers' Association nagrodę Songwriter Icon Award.

 


4. W 2006 roku Lee została amerykańskim ambasadorem międzynarodowej fundacji Out of the Shadows, która zajmuje się edukacją na temat padaczki.


5.  Po śmierci swojej trzyletniej siostrzyczki napisała piosenkę „Hello” (album „Fallen”) i wykonała ją dla swojej rodziny. Ta piosenka jest tak bardzo osobista, że piosenkarka nie chce wykonywać jej na koncertach.


6. W 2004 Lee stwierdziła, że pracuje nad ścieżką dźwiękową do filmu Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa, muzyka została jednak odrzucona przez producentów ponieważ była zbyt „mroczna”.


7. Amy Lee wśród swoich inspiracji wymienia: Janis Joplin, Beth Gibbons, Bjork, Carole King, Tori Amos, a nawet… Mozarta.


8. Wokalista przyznaje, że najważniejsze dla niej są dwie płyty „Superunknown” Soundgarden oraz „The Chronic” Dr. Dre.


9. „Dopiero teraz poznałam, jak głębokie potrafią być uczucia. Mój świat eksplodował kolorami” – tak skomentowała narodziny swojego pierwszego dziecka.


10. W tym roku Amy Lee planuje powrót w wielkim stylu. Po publikacji dwóch solowych singli zapowiedziała nowy materiał – z zespołem Evanescence.

 

Evanescence wystąpi w warszawskim Torwarze, dokładnie za dwa miesiące, 20 czerwca 2017 roku. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez strony bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. W sprzedaży są dostępne również pakiety VIP. Więcej informacji na portalu www.prestigemjm.com. 

 

 

Galeria