5 czerwca 2017

20 listopada w warszawskiej hali Torwar wystąpi 2Cellos. Duet wiolonczelistów w niezwykły sposób wykonuje największe przeboje gwiazd muzyki popularnej oraz rockowej. Ich interpretacje podbiły serca słuchaczy na całym świecie, a polski koncert jest niemal zupełnie wyprzedany. Z tej okazji prezentujemy zbiór 10 faktów o 2Cellos, które każdy uczestnik koncertu powinien wiedzieć.

 

1. Będzie to już druga wizyta tego utalentowanego duetu w naszym kraju. Po raz pierwszy zaprezentowali się polskiej publiczności 7 lipca 2012 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Nie byli jednak jeszcze tak znani, jak teraz. Z kilkoma utworami wystąpili przed Eltonem Johnem.


2. Zespół tworzy dwóch Chorwatów: Stjepan Hauser oraz Luka Sulic.


3. Ojciec Luki również jest wiolonczelistą i to właśnie on zaraził pasją do muzyki swojego syna. Natomiast sam Luka stał się jednym z najmłodszych studentów Akademii Muzycznej w Zagrzebiu. Konsultacji udzielał mu m.in. Mścisław Rostropowicz.


4. Stjepan Hauser jest wielkim fanem Instagrama. Jego oficjalny profil śledzi blisko sto tysięcy osób, a sam artysta zamieszcza na nim zdjęcia oraz filmiki, które ujawniają kulisy z życia prywatnego oraz zawodowego.

 


5. Muzycy z 2Cellos przyznają, że świat celebrytów i sław jest im obcy – np. podczas pobytu Chorwatów u Eltona Johna, Artysta gościł u siebie na herbacie Keanu Reeves i Keirę Knightley, których Stjepan w ogóle nie rozpoznał. „Nawet nie wiedziałem kim on jest. Po prostu przyszedł na herbatę” mówi o Keanu Reeves. Nieświadomy niczego zaczął też podrywać Keirę Knightley! Dopiero Luka powiedział mu, że ta dziewczyna jest sławną aktorką.


6. Duet skradł nie tylko serca polskiej publiczności, a również tej na całym świecie. Ich interpretacje największych radiowych przebojów są już wyświetlane w imponujących liczbach. Warto zaznaczyć, że oficjalny kanał 2Cellos na Youtube jest subskrybowany przez ponad dwa miliony osób i zebrał blisko pół miliarda wyświetleń!


7. Najczęściej granymi utworami podczas koncertów są: „Smells Like Teen Spirit” – Nirvany, „Smooth Criminal” z repertuaru Michaela Jacksona oraz „Higway to Hell” AC/DC.


8. Luka Sulic i Stjepan Hauser występowali już w największych światowych halach, niejednokrotnie wypełniając je po brzegi. Byli gwiazdami gali rozdania nagród Emmy w Los Angeles, uświetnili także jubileusz Królowej Elżbiety w Wielkiej Brytanii. Mieli przyjemność swoim występem zachwycić byłego już prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamę.


9. Ostatni album duetu – „Score”, tym razem z muzyką filmową – znalazł się na szczycie listy najlepiej sprzedających się płyt z muzyką klasyczną. Pierwszą pozycję zajął w 40 krajach, w tym także w Polsce!

 

 

10.  22 marca w Londynie zagrali inaugurujący koncert promujący najnowsze wydawnictwo, po czym okazję do zobaczenia i posłuchania duetu, mieli mieszkańcy Serbii, Włoch i Słowenii. Następnie wiolonczeliści udali się do Japonii. Po azjatyckiej części tournée, kontynuują koncerty w Europie. Czas od lipca do listopada 2Cellos spędzą w Stanach Zjednoczonych, gdzie zaplanowano aż 30 koncertów. Później Chorwaci znowu wrócą do Europy. Ich pierwszą lokalizacją koncertową, po trasie za oceanem, będzie właśnie Polska. Warszawska hala Torwar przewidziana została jako jedna z dziesięciu aren kończącego się wielkiego tour 2Cellos. W sumie będzie to 17 krajów, 3 kontynenty i 47 koncertów.

 

Wydarzenie organizowane przez agencję Prestige MJM odbędzie się 20 listopada w warszawskiej hali Torwar, dodatkowe wejściówki można kupić wyłącznie poprzez stronę bilety.imprezyprestige.com

Galeria