13 listopada 2017

Sarah Brightman jest znaną na całym świecie divą musicalową.  Uwielbiana przez wielu prekursorka gatunku classical crossover, przetarła szlaki dla wielu nowych artystów, sama zdobywając miano najlepiej sprzedającego się sopranu wszechczasów. Czy kryje się coś więcej pod tym nazwiskiem? Poniżej przedstawiamy 10 ciekawostek na temat ikony classical crossover, która już 17 grudnia pojawi się w łódzkiej Atlas Arenie na widowisku świątecznym Royal Christmas Gala. Sarah wystąpi w doborowym towarzystwie, gdyż gwiazda pokazuje się jedynie z najlepszymi! U jej boku wystąpią m.in. Gregorianie, Mario Frangoulis, Fernando Varela, Narcis, a także inni! 

 

1. Skazana na sławę
Sarah była 13-letnią dziewczynką, kiedy zadebiutowała w musicalu I and Albert w Piccadilly Theatre w Londynie. Już trzy lata później dostała się do grupy Hot Gossip. I wtedy właśnie rozpoczęła swoją karierę „na poważnie”.


2. Sarah Brightman – najstarsza z sióstr
Sarah Brightman pochodzi z dużej rodziny. Ma aż pięcioro rodzeństwa: Nicolę, Claudię, Jaya, Joela i Amelię. Sarah jest najstarszą córką z sześciorga dzieci Państwa Brightman.

 

3. Sarah w mistrzostwach boksu!
Singiel i video utworu A Question of Honor zostały zaprezentowane przed rozpoczęciem zawodowej walki bokserskiej pomiędzy Henrym Maske a Graciano Rocchigiani. 

 

4. Moda na „The Phantom of the Opera” nie przemija!
Minęło już 31 lat od kiedy Sarah odegrała swoją ikoniczną postać Christine Daaé w The Phantom of the Opera (Upiorze w operze) w Londynie. Rola ta była dla niej przełomem w karierze i stała się jej znakiem rozpoznawczym.

 

 

5. Sarah Brightman ambasadorem Artist for Peace!
2 lutego 2012 roku Sarah przyjęła nominację UNESCO i w związku z tym została Ambasadorką Artist for Peace.

 

6. Światowa Sarah
Podczas swoich dziewięciu tras po całym świecie, Sarah wystąpiła w 48 krajach i na 6 kontynentach. Tylko w ciągu jednego tournée „One Night in Eden” odwiedziła aż 18 krajów i 3 kontynenty, a jej występ widziało ponad 250 tysięcy osób!


7. Ponad milion fanów na Facebooku!
1.167.850 fanów obserwuje artystkę na portalu społecznościowym na Facebooku. Wielu z nich przyznaje, że muzyka Sarah pomogła im przetrwać trudne chwile.

 

8. Bellini – smaczki Sarah
Ulubionym drinkiem Sarah Brightman jest Bellini. To klasyczny drink z prosecco i białych brzoskwiń. Czasami po koncercie sięga po kieliszek wina lub zimne piwo. Jeśli zostaje gdzieś dłużej, chętnie testuje lokalne smaki. Najczęściej jednak Sarah pija… herbatę.

 

9. Sarah wspiera rozwój młodych!
W 2013 roku Sarah dołączyła do Challenger Learning Center Advisory Council –  rady konsultacyjnej organizacji Challenger Center, która oferuje dynamiczne, bezpośrednie odkrywanie możliwości dla studentów na całym świecie. Program wyposaża studentów w wiedzę, pewność siebie oraz zdolności, które pomagają w odnalezieniu się i dobrym funkcjonowaniu w międzynarodowym społeczeństwie  ekonomicznym.

 

 

10. 52 mln dolarów za 10 dniową wycieczkę!

Sarah Brightman przygotowywała się do wycieczki… w kosmos! 10-dniowa podróż w przestrzeń kosmiczną kosztować ją miała aż 52 mln dolarów. Sarah zamierzała wykonać tam piosenkę napisaną przez jej byłego męża Andrew Lloyda Webbera. Pomimo długiego treningu i szkoleń, artystka musiała zrezygnować z lotu z przyczyn osobistych.

 

Sarah Brightman już w grudniu po raz pierwszy zaszczyci Polskę swoją obecnością. Diva pojawi się w łódzkiej Atlas Arenie w niezwykłym show – Royal Christmas Gala. 17 grudnia 2017 roku będzie więc dniem, którego nie można przegapić! Bilety na widowisko można nabywać poprzez strony: www.bilety.prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik w całej Polsce. Koncert organizowany jest przez agencję Prestige MJM.