2 października 2017

The Royal Moscow Ballet to Korona Moskiewskiego Baletu, który zaledwie w 20 lat podbił świat! Artyści zachwycili publiczność profesjonalizmem oraz umiejętnym połączeniem wizji sztuki baletowej i współczesnej konwersacji artystycznej. Ich spektakle zachwycają kolorem, strojami, przepiękną muzyką i choreografią – co wszystko razem tworzy magię na scenie.


Często dobrze znamy spektakl, na który się wybieramy, kompozytora oraz przedstawianą opowieść, ale czy znamy wykonawców? Prezentujemy 10 ciekawostek o The Royal Moscow Ballet, który pod koniec listopada będzie można zobaczyć w Polsce. Tancerze wystąpią w spektaklu Jezioro Łabędzie Piotra Czajkowskiego w choreografii stworzonej przez Mariusa Petipa, Lva Ivanova i Anatolya Emelianova.

 

1.  Główna balerina zużywa od 5 do 10 pointów rocznie.
Główna tancerka The Royal Moscow Ballet zużywa od 5 do 10 par pointów rocznie! Wszystko zależy od rodzajów obuwia. Jeśli są to buty z dodatkiem plastiku, wtedy baletnica korzysta z nich przez dłuższy czas. Jeśli jednak są wykonane głównie z materiałów naturalnych, wtedy baletnica korzysta z nich znacznie krócej.

 

 

2. 20 tancerzy mężczyzn i 12 tancerek kobiet – taka liczba osób jest potrzebna do  wystawienia pełnego przedstawienia baletowego.
Taką też liczbę tancerzy zazwyczaj angażuje The Royal Moscow Ballet do swoich spektakli. Liczba ta jest wystarczająca, aby wykonać pełnej długości widowisko baletowe na najwyższym poziomie.

 

3. 7 godzin ćwiczeń dziennie
7 godzin każdego dnia  – tyle właśnie trwa dzienny trening tancerzy baletowych w The Royal Moscow Ballet.

 

4. Od 50 do 80 kostiumów w jednym spektaklu!
Zazwyczaj w wydarzeniu baletowym The Royal Moscow Ballet wykorzystuje się od 50 do 80 strojów – w zależności od spektaklu.

 

5. 2 premiery i 250 spektakli rocznie!
Podsumowaniem bardzo ciężkiej pracy The Royal Moscow Ballet są aż 2 premiery i 250 spektakli wystawianych każdego roku.

 

6. Ponad 25 odwiedzonych krajów!
The Royal Moscow Ballet odwiedził podczas swojego istnienia już ponad 25 krajów z całego świata, ponadto w niektórych z nich byli już kilkakrotnie.

 

7. Ponad 200 tys. spektakli!

W czasie swojej działalności, The Royal Moscow Ballet wystawił ponad 200 tysięcy widowisk baletowych na całym świecie!

 

8. 18°C na scenie i 22°C w garderobach!

Przynajmniej 18°C – tyle musi wynosić minimalna temperatura na scenie dla artystów, zarówno w czasie prób, jak i podczas spektaklu. W garderobach z kolei nie może być mniej niż 22°C. Wytyczne odnośnie temperatury na scenie i w garderobach zawarte są nawet w riderze grupy baletowej.

 

9. To już 20 lat!

Dokładnie w tym roku The Royal Moscow Ballet obchodzi jubileusz – 20 rocznice powstania. Zespół został założony przez Anatolya Emelianova i Annę Alexidze w 1997.

 

 

10.  Żadnych konkursów czy festiwali!

Jako profesjonalna grupa baletowa, The Royal Moscow Ballet nie bierze udziału w żadnego rodzaju konkursach ani festiwalach.


The Royal Moscow Ballet będziemy mogli już niebawem podziwiać w Polsce podczas ich nadchodzącej trasy. Spektakle zaplanowano w: Gdyni (26 listopada), Poznaniu (27 listopada), Zabrzu (28 listopada), Krakowie (29 listopada) i Warszawie (30 listopada). Bilety wciąż są do nabycia. Kupić je można za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet, a także w sieci salonów Empik w całym kraju. Promotorem polskiej trasy The Royal Moscow Ballet jest agencja Prestige MJM. 

Galeria